Презентація СЕА. Моделювання розвитку громади

Дата: 09.03.2018 11:31

Цим темам було присвячене друге засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Оратівської селищної об’єднаної територіальної громади на період до 2020 року, що відбулось 06 березня 2018 року.

Заступник селищного голови, заступник голови робочої групи Микола Янковий  презентував соціально-економічний аналіз об’єднаної територіальної громади. На основі зібраного  статистичного, облікового матеріалів, даних суб’єктів господарювання та підприємницької діяльності, органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій  проаналізовано економічний, соціальний, інфраструктурний, демографічний, ресурсний, природний  потенціал та  бюджет  громади. Загалом системному аналізу піддавались всі сфери діяльності та відповідні показники за період попередніх трьох років, що були надалі викладені у 10 розділах СЕА. Між учасниками зібрання відбувся обмін думками, в результаті якого всі зійшлися на думці про те, що в громаді спостерігаються позитивні тенденції розвитку, які необхідно закріпити та розвивати. На основі цього аналізу робочою групою були розглянуті, як можливі два сценарії розвитку – базовий, або інерційний, та  модернізаційний.

За найбільш сприйнятним – модернізаційним сценарієм  передбачається поряд із аграрним розвивати промисловий сектор економіки, створювати нові підприємства, нові робочі місця,  залучати додаткові інвестиції на розбудову інфраструктури та соціальної  сфери, туризму, відпочинку і т. д.

За пропозицією радника з регіонального розвитку Вінницького підрозділу  установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Юрія Войціцького, який приймав участь у зібранні, робоча група була розділена на двоє  і кожна із них представила свій SWOT-аналіз Оратівської ОТГ («Сильні сторони» та «Слабкі сторони», «Можливості» і «Загрози»).

Кожен із присутніх виклав своє Стратегічне бачення того, якою вони хочуть бачити свою громаду у майбутньому.

На завершення робоча група визначилась із  завданнями для наступного засідання.