Символіка громади

Дата: 14.02.2018 09:03

У вівторок, 13 лютого 2018 року, відбулось чергове засідання комісії селищної ради з питань розроблення символіки смт Оратів.

На оголошення селищної ради щодо  створення герба та прапора відгукнулися небайдужі мешканці селища та жителі інших населених пунктів району, України. Всього на розгляд комісії було подано 7 ескізів. Свої пропозиції, ескізи, малюнки та описи до них подали жителі: смт Оратів І. Тупчій, І. Лобода,  Г. Доценко, мешканка с. Балабанівки Н. Івко, мешканці: м. Вінниця В. Оврах, м. Біла Церква  Є. Чернецький,  м. Львів А. Гречило.  Пропозиції цікаві і по своєму оригінальні. Кожний  ескіз детально обговорювався. У результаті більшість із складу комісії зійшлись на думці підтримати запропонований проект, що розроблений селищною радою спільно із В. Оврахом, однак  із внесенням певних змін. Однозначно вирішено, що обов’язковою фігурою на гербі має бути плуг. За історичними джерелами у 18 столітті містечко Оратів мало власний герб і на ньому був зображений плуг. Є версія, що  назва населеного пункту є похідною від слова «орати».

Комісією прийнято рішення упродовж 10 днів внести зміни до обраного  ескізу і  внести його на повторний розгляд комісії.

На засіданні комісії були присутні голови постійних комісій селищної ради, які брали участь у обговоренні проектів ескізів герба.

Учасників зібрання було ознайомлено із деякими правилами геральдики, із гербами окремих селищ, міст.