Обмеження для руху транспортних засобів

Дата: 13.10.2016 08:50

Центр селища має бути безпечним для пішоходів. Саме такими мотивами керувався виконком селищної ради приймаючи рішення про встановлення турнікетів у центрі смт Оратів.

У центральній частині райцентру розташовані переважна більшість  районних та селищних установ, організацій, тут найбільше торгових точок. Саме тому рух транспортних засобів на цій ділянці селища особливо жвавий. Часто водії транспортних знаків не дотримуються правил дорожнього руху: порушують швидкісний режим, правила паркування, ігнорують вимоги  дорожніх  знаків, тощо. Інколи навіть траплялися  випадки руху по центру великовагового транспорту, що призводило  до руйнації  дорожнього покриття. Покласти край  цьому допоможуть турнікети, що встановлені селищною комунальною службою «Оратівкомунсервіс» упродовж вересня – жовтня 2016 року. Їх є чотири і вони  поки-що обмежують швидкісний режим, а пізніше наскрізний проїзд по центру Оратова буде взагалі перекритий.

Окремо встановлений турнікет на вході в парк культури і відпочинку ім. Т. Шевченка біля музичної школи. Окремі водії рухаючись пішохідною доріжкою у парковій зоні влаштовували місце для стоянки. Тепер цього робити не зможуть.

Враховуючи думку депутатів селищної ради у селі Прибережне по вул. Перемоги встановлені обмеження для руху великовагової сільськогосподарської техніки, оскільки житлові та господарські будівлі його мешканців розташовані  на близькій відстані від дороги і вони найбільше потерпають від  надмірного навантаження. Для таких транспортних засобів існує  альтернативна дорога, що є менш загрозливою для жителів цієї вулиці.

Мешканці населених  пунктів підтримують ініціативу виконавчого комітету щодо обмеження руху транспортних засобів на окремих територіях селищної ради.

При прийняті рішення щодо певних обмежень руху на території селищної ради виконавчий комітет керувався законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про дорожній рух».