Оратівська селищна рада
Вінницька область, Вінницький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

8 травня - День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

Дата: 08.05.2024 08:29
Кількість переглядів: 89

 

Вперше цьогоріч Україна відзначає 8-го травня Дянь пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. До цього в Україні 8 травня відзначали День пам'яті та примирення, а 9 травня День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Акт про безумовну капітуляцію делегація Німеччини підписала 7 травня 1945 року в Реймсі. Йосип Сталін був незадоволений, що капітулювали перед західними союзниками, а не перед ним. Тому на його вимогу капітуляцію "продублювали" 8 травня у радянській зоні окупації у передмісті Берліна о 22 годині 43 хвилини — у Москві тоді вже було 9 травня. Тож у Європі День перемоги відзначали 8 травня, а в СРСР – 9 травня.

Відтепер Україна відзначатиме День перемоги над нацизмом та вшануватиме пам’ять полеглих у Другій світовій війні в один день з європейськими державами, офіційним символом якогоє квітка червоного маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. символом чого став червоний мак.

8 травня – це день вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих у найбільш кривавій і жорстокій в історії людства війні. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і немічним старим, – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

Завершення Другої світової війни, на жаль, не звільнило світ від тоталітарних режимів. Його спадкоємицею стала російська федерація, яка за три десятки років після розвалу союзу брала участь у ряді війн та військових конфліктів у якості країни-агресора та як союзник диктаторських режимів. Зараз в рамках повномасштабної російсько-української війни росіяни вже вчинили величезну кількість воєнних злочинів та злочинів проти людства. Своїми військовими  діями рф втратила будь-яке моральне право апелювати до спадщини перемоги над нацизмом, адже своїми діями вона повторює нацистські злодіяння й оскверняє пам’ять про подвиги ветеранів та учасників Другої світової війни. Злочини росії в Україні мають бути зупинені, а російський путінський режим – засуджений і переможений спільними зусиллями усього цивілізованого світу так само, як нацистська Німеччина. Ми ніколи не були загарбниками як нацисти чи рашисти, тому правда і сила на нашому боці.

Вічна памʼять усім загиблим у Другій світовій війні! Слава всім нашим героям різних часів, яким ми однаково завдячуємо нашим життям!

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь