Оратівська селищна рада
Вінницька область, Вінницький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

19 лютого - День державного герба України

Дата: 19.02.2024 08:57
Кількість переглядів: 71

Цього дня 1992 року Верховна  Рада України офіційно затвердила золотий тризуб на синьому щиті як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України.

Український тризуб – символ волі, незламності та містичний оберіг усього українського народу і нині його впізнають у всьому світі. Його історія почалася задовго до здобуття Україною незалежності, і навіть раніше за часи Київської Русі. Із давніх часів тризуб використовувався як своєрідний оберіг. Він поєднує в собі дух нашого народу, підкреслює свободолюбство та незалежність, уособлює нашу єдність, зв’язує між собою покоління українців. У X столітті він був родовим знаком династії київських князів Рюриковичів, а у ХХ столітті – гербом Української Народної Республіки. У різні періоди історії Тризуб ставав символом боротьби за незалежність та волю українського народу. Під його знаком обороняли Українську Народну Республіку, він був на нагородах і листівках Української повстанської армії, на лацканах піджаків учасників багатотисячних мітингів проти комуністичного тоталітарного режиму наприкінці 80-х. Нині він об’єднує українських патріотів, які сьогодні захищають Україну від російської агресії. На їх шевронах, як і століття тому, зображено тризуб.

Вже багато століть наш герб єднає українців та надає нам сил. Це символ держави. Він пройшов довгий і водночас трагічний шлях. З ним український народ утверджував і тепер захищає державність, соборність і незалежність.

Шануймо наші державні символи!

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь