7 грудня – Всесвітній день української хустки
Започаткований 2019 року, щоб об’єднати жінок України задля збереження національних традицій. Завдяки діаспорі свято одразу набуло статусу всесвітнього.
Українська хустка є невід’ємною частиною української культурної спадщини. Вона здавна вважалась українським національним аксесуаром, який зберігає в собі старовинні традиції. Тут поєднані стримані кольори та витончені малюнки, яскраві барви та ніжні візерунки, що підкреслюють ніжність та вишуканість українок, їх природну красу. Хустка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом. Хустка – це і вузлик з вечерею для хрещених батьків й подарунок нареченому. Хустка - на спеченій хлібині, на дитячій колисці… На щодень і на урочисті події, для першого побачення і для родинного свята. Це реліквія, що передавалася із покоління в покоління. Якщо вишиванка це наш генетичний код, то хустка – оберіг та символ життя.
Сьогоднішні хустини – це лаконічно, стримано, стильно та зі смаком вироблені шедеври без жодної зайвої деталі, вишукано, як усе українське. Яскраві квітчасті хустки поступово завойовують прихильність не тільки українок, а й модниць всього світу. Українське вкотре стає світовим трендом.
Відроджуймо, шануймо, популяризуймо українську хустку, як витвір мистецтва і народної майстерності.
Світлини з Оратівського краєзнавчого музею, які показують як зав’язували та носили хустку дівчата та жінки різного віку Оратівщини. Бережімо традиції минулих поколінь!