Оратівська селищна рада
Вінницька область, Вінницький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Обережно! Кліщі!

Дата: 09.05.2023 11:27
Кількість переглядів: 193

 З приходом тепла все більше охочих виїхати за місто на пікнік, сходити в парк, ліс і, звичайно ж, вирушити на дачу. Ну що може бути кращим за свіжість лісового повітря та мальовничі краєвиди природи! Однак у траві і чагарниках нас підстерігає небезпека -  кліщі. Небезпечний не сам укус комахи, а загроза заразитися від нього хворобою Лайма (Лайм-Бореліоз) – найпоширенішим інфекційним захворюванням, яке передають людям кліщі.

 Багато хто просто не звертає уваги на такі дрібниці, як укус кліща. Хто як вміє, витягує нахабну комаху з шкіри і одразу ж забуває про маленькі неприємності. Проте, така "дрібниця" у разі зараження інфекцією може призвести до дуже серйозних наслідків. 

Інфікованих кліщів досить багато всюди, не тільки в лісах, але навіть у дворах багатоповерхівок, де є квітники та чагарники. Коли кліщі прокушують шкіру людини, в організм потрапляє їхня слина, що містить бактерії боррелії. Людина може навіть не відчути. Але, щораніше виявити кліща, то меншими будуть наслідки. Якщо протягом доби, то ймовірність інфікування не висока, але, якщо комаха просиділа в тілі дві – три  доби, то ймовірність зараження становить майже 100%.

У тому місці, де вкусив інфікований кліщ, через тиждень - два, а подекуди й місяць, з'являється кругла пляма   яскраво-рожевого кольору  - головна ознака хвороби Лайма, може піднятися висока температура, а місце укусу почати свербіти.  Якщо ви бачите у себе на тілі таку пляму, потрібно негайно звернутися до лікаря-інфекціоніста.  

Багато людей вирішують нічого не робити, навіть якщо на тілі є червона пляма. Вона, до речі, поступово минає, але це зовсім не означає, що пройшла й інфекція. Трапляється, що людина живе з хворобою Лайма багато років, і вона не виявляється. Але це буває нечасто. У більшості випадків борелії  починають розмножуватися, вражаючи органи і системи. Перш за все опорно-рухову систему, внаслідок у людини відбувається одностороннє ураження суглобів. На другій стадії захворювання починаються збої в роботі серця. Завершальна, найважча стадія, характеризується ураженням нервової системи. Люди, не розуміють, звідки їхні недуги, звертаються до терапевтів, неврологів, кардіологів та ревматологів. І навіть якщо з часом вдається встановити причину захворювання, інфекція вже настільки "роз'їла" весь організм, що вилікувати людину просто неможливо. Вона стає інвалідом, хоча трапляються і летальні випадки.

Якщо ж вчасно виявити захворювання, лікар призначає курс антибіотиків, і людина повністю виліковується.

Як правильно видалити кліща?

Найкраще це зробить фахівець травмпункту лікувального закладу, оскільки в домашніх умовах дуже складно повністю  видалити кліща разом з хоботком. Але, якщо людина перебуває далеко від поліклініки та лікарні, то доведеться видаляти самому. Для цього можна використовувати такий спосіб. Одягнути гумові рукавички або обмотати пальці марлевою серветкою і обережно розгойдувати кліща з боку в бік. Потім взяти пінцет або зробити петлю з нитки, натягнути її на тіло кліща і повільно витягнути комаху разом з хоботком. Якщо хоботок залишився в ранці, його потрібно видалити стерильною голкою. Після чого обов'язково вимити руки.

 Де живуть кліщі і як їх уникнути?

Залишається нагадати, що кліщі живуть зовсім не на деревах, як чомусь багато хто вважає, а у траві і чагарниках не вище метра. Це потрібно враховувати, вирушаючи на природу. Ніколи не сідайте під самим кущем, навіть якщо він прекрасно захищає від променів сонця. А на траву потрібно обов'язково покласти покривало. Кліща манить тепло, що йде від людини або тварини. Комаха може блукати тілом досить довго – до 12 годин, поки не знайде затишне містечко, де шкіра ніжніша (в пахвовій западині,   під коліном, на шиї). Тому, коли ви повертаєтеся додому з прогулянки, потрібно обов'язково струсити весь одяг і оглянути один одного і своїх домашніх улюбленців, які теж страждають від укусів кліщів. Що раніше вдасться виявити паразита, то легше його видалити зі шкіри і тим менше шансів заразитися хворобою Лайма. 

Дослухайтесь до наданих рекомендацій та будьте здорові!

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь